TAMMEPUIDUST KANDIK/LÕIKELAUD

Saaremaa tammest valmistatud massiivne kandik on suurepärane abiline snäkkide serveerimisel, kannatab ära kõik lõikumised ja hakkimised. Loomulikult kasutamiseks ka lõikelauana. Lihtne hooldada, lihtsalt õlita (tavalise toiduõliga).


Materjal: tamm, naturaalne köis
Mõõdud: 45x27x4cm
Töötlus: naturaalne õli

HIND 54 eur

Puit on üks vanemaid materjale, mis on kasutust leidnud juba sajandeid. Puit elab veel 5-10 aastat peale seda kui ta metsast tuuakse. Seepärast puidust tooted ka nö mängivad õhuniiskuse ja temperatuuri muutudes või kõikudes.


Suuremate temperatuuri muutustega ning liigse niiskuse toimel võivad puidule tekkida praokesed. Seda eriti näiteks tammest toodete puhul. Suuremate pragude, paindumiste ja hallituse vältimiseks ei tohiks puidust esemeid jätta vette ligunema, pesta neid nõudepesumasinas, jätta peale pesemist kuivatamata, hoida õues otsese niiskuse ja päikesekiirguse käes.
pesta sooja seebiveega ning seejärel korralikult kuivatada. Kuivatamiseks sobib nt puuvillane köögirätik, paberkäterätid või muu hea imavusega materjal Peale kuivatamist asetada lõikelaud mõneks ajaks vastu seina püsti, et mõlemad pooled saaksid õhku.

Toore liha töötlemisel võib lauda puhastada sooda või soola ja pooliku sidruniga hõõrudes. Sidrun eemaldab halva lõhna.
Ajaga lõikelauale kogunevad kasutamisjäljed saab eemaldada käsitsi erineva tugevusega liivapaberitega lihvides. Pärast lihvimist korralik õlitamine ja ongi Teil nagu täiesti uus lõikelaud! Hästi hooldades teenib korralik lõikelaud oma peremeest aastakümneid.